Серед невисоких тополь та ялинок на вулиці Академіка Богомольця 5-а 23.02.1983 року відкрився ЗДО №15. Очолила колектив Коломієць Раїса Іванівна.
Дитячий садок гомонів дзвінкими голосами в світлих групових кімнатах, музичній залі, басейні. Вихователі впроваджували ігрові прийоми навчання та виховання, гартували малят на заняттях з фізкультури, плавання, розвивали естетичні смаки на заняттях з образотворчої діяльності.
З 1987 по 2004 рік—керівник дошкільного закладу Артьомова Наталія Олександрівна: «Відмінник народної освіти», авторитетний, знаючий педагог і наставник.
Під її керівництвом педагогічний колектив працював над проблемами співпраці із сім’єю, фізичного та валеологічного виховання дошкільників.
Результатом праці педагогічного колективу стало узагальнення досвіду роботи з валеологічного виховання та випуск посібника «Вчимося берегти здоров’я змалечку». Пройшло становлення майстерності педагогів: Безвесільної Ольги Федорівни, Семенович Людмили Дмитрівни,
З 2004 року на завідувачем закладу стала Власова Тетяна Владиславівна.
Творчий, ініціативний керівник згуртував навколо себе педагогів-однодумців.
Тетяна Владиславівна, враховуючи сучасні вимоги, орієнтувала колектив на нову освітню парадигму—реалізацію особистісно орієнтованої моделі дошкільної освіти, забезпечення наступності виховання дошкільника та розвитку його особистості в сім’ї , дитячому садку, початковій школі.
Впродовж чотирьох років творча група ДНЗ №15 працювала над проблемою розвитку мовлення дошкільників шляхом активізації пізнавальної діяльності. Педагоги опрацювали та систематизували наукову та методичну літературу з даного питання, розробили ряд конспектів занять з використанням інноваційних технологій: ТРВЗ, методики Зайцева, кубиків Нікітіних.
Проведено вивчення та узагальнення досвіду роботи вихователя вищої категорії Ожимової Тетяни Іванівни «Використання українського фольклору для активізації мовлення дошкільників».
З 2005 року в дошкільному закладі працює спеціальна група для дітей з порушеннями мовлення, з 2007 року—2 таких групи. А з вересня 2012 року відкрито ще одну групу для дітей молодшого дошкільного віку.
Досвід роботи вчителя-логопеда Наумової Олени Володимирівни «Вплив розвитку дрібної моторики рук на розвиток мови дошкільників» у 2008 році був представлений на обласному ярмарку педагогічних ідей при ХОНМІБО та отримав диплом ІІІ ступеня.
З 2007 по 2011 роки ДНЗ №15 був опорним закладом по безпеці життєдіяльності дітей. На базі закладу проводився постійно діючий семінар для вихователів району за темою «Формування основ безпеки та норм поведінки в надзвичайних ситуаціях у дітей дошкільного віку». Педагоги постійно поповнюють методичну скарбничку новими розробками занять по безпеці життєдіяльності дитини. В квітні кожного року проводиться «Тиждень безпеки дитини», до якого залучаються як співробітники, так і батьки, працівники ДАІ та працівники пожежної служби. У 2011-2012 н.р. проходив авторський семінар вихователя-методиста Ванжі С.М. за темою "Планування розвивально-виховної зайнятості дітей дошкільного віку". У січні 2012 року за цією темою відбувся семінар для методисті з дошкільного виховання районних методичних центрів.
Доброю традицією стало проведення з вихованцями гурткової роботи. Гурткова робота організується з урахуванням інтересів та здібностей самих вихованців та запитів батьків.
Подальшими напрямками роботи педагогічного колективу є створення в дошкільному закладі такого освітнього середовища, яке сприятиме всесторонньому розвитку дошкільників; створенню гармонійних взаємин дітей із дорослими, які опікуються ними; розвиток у дітей потреби реалізовувати свої можливості, проявляти здібності тощо.
Пріоритетними напрямками у сфері матеріально-технічного і навчально-матеріального забезпечення освітньої діяльності залишаються обладнання і оснащення: педагогічного процесу; усіх видів діяльності дітей та їхнього побуту; фізкультурно - оздоровчої та медичної бази; бази психолого-педагогічного супроводу розвитку дітей; умов праці робітників дошкільного навчального закладу.
Впродовж 25 років завідує господарчою частиною дошкільного закладу Панова Людмила Миколаївна. Завдяки її постійному піклуванню в закладі затишно, чисто.
З 2006 року адміністрацією дошкільного закладу проводиться робота по цільовому використанню приміщення дошкільного закладу. За цей час відремонтовано та відновлено роботу 4 груп. В перспективному плані розвитку закладу—повернення 2 групових приміщень, ремонт та обладнання прогулянкових павільйонів, ігрових ділянок, басейну, тощо.
Сучасний ЗДО№15—це 14 вікових груп, 3 з яких відвідують першу молодшу групу , 11—діти дошкільного віку. Всього відвідують дитячий садок 326 дошкільнят. Групові кімнати обладнані необхідними меблями, мають сучасний дизайн, враховані санітарно-гігієнічні умови для перебування дітей. В дошкільному закладі функціонує басейн, світла та простора музична зала.
Освітньою роботою займаються 30 педагогів, 17 із яких мають вищу спеціальну освіту, 13—середню спеціальну освіту.
Життєдіяльність колективу нашого дошкільного закладу багатогранна й різноманітна. Але головним його завданням є допомогти вихованцям віднайти своє місце в житті, навчитись не лише існувати, а й повноцінно жити, почуватися щасливим, потрібним іншим.