ІІ комплекс артикуляційної гімнастики для підготовки до постанови шиплячих звуків ([ш], [ж], [ч], [шч], [дж],[дж’])

1. «Трубочка» (вправа для губ) – зуби зімкнути «заборчиком», губи округлити. При виконанні вправи видно передні та верхні резці (передні зуби). Утримувати в такому положенні під рахунок до 10, повторити 6-8 раз.

2. «Хоботок» - зуби зімкнути «заборчиком», губи з’єднати та витягнути вперед. Утримувати в такому положенні 10-15 сек. під рахунок, повторити 6-8 раз.

3. «Місимо тісто» («Покарати неслухняний язик») – масажуємо язик:

· губами, вимовляючи «пя-пя-пя»;

· зубами, вимовляючи «тя-тя-тя».

Повторювати протягом 10 сек., повторити 5-6 раз.

4. «Млинець» («Лопатка») – широкий розслаблений язик покласти на нижню губу. Слідкувати, щоб язик не тремтів. Утримувати в такому положенні 10-15 сек.. Повторити 5-6 раз.

5. «Смачне варення» - рот відкрити, висунути широкий язик, облизати верхню губу та сховати його в рот (рухи язика згори вниз). Виконувати під рахунок до 10, повторити 6-8 раз.

6. «Чашечка» - рот широко відкрити. Широкий язик підняти вгору до зубів, але не торкатися їх. Утримувати язик в такому положенні під рахунок до 10, повторити 6-8 раз.

7. «Кішечка» - рот широко відкритий, висунути язик «чашечкою» та піднімаючи кінчик язика вгору, «набрати» молоко в рот. Виконувати під рахунок до 10, повторити 6-8 раз.

Кiлькiсть переглядiв: 30